Sütçüler

Isparta’ya Yılın İlk Karı Yağdı

Sonbahar mevsiminin etkisi altına giren ülkemiz, kış mevsimini aratmayan kar manzaralarıyla da karşılaşmaya başladı. Isparta’ya yılın ilk karı yağdı.

Isparta’ya Yılın İlk Karı Yağdı

Sonbahar mevsiminin iyiden iyiye etkisini göstermeye başladığı ülkemizde, kış mevsiminin ayak sesleri de duyulmaya başlandı. Orta Anadolu’da etkili olan kurak ve soğuk hava, yüksek kesimlerde yerini kar yağışlarına bıraktı.  Isparta’dan gelen ilk kar yağışı haberi ise ülke genelinde etkisini arttırması beklenen soğuk havaların ayak sesi olarak yorumlandı.

ISPARTA KAR YAĞIŞIYLA BİRLİKTE, KIŞ MEVSİMİNE ADIM ATTI

Meteorolojiden yapılan soğuk hava uyarıları, bahar mevsiminin etkisini kaybetmeye başlamasıyla birlikte daha önemli bir hale geldi. Isparta’nın Sütçüler İlçesi’nde Tota Yaylası’nda meydana gelen kar yağışı herkesi şaşırttı. Soğuk havayı iyiden iyiye hissetmeye başlayan vatandaşlar, kar yağacağını hiç düşünmediklerini ve bunun kendileri için de çok büyük bir şok olduğunu söyledi.

Kar yağışı sonrası Tota Yaylası ve civarına akın eden vatandaşlar kardan adam yapıp, kar topu oynayarak yılın ilk kar yağışının tadını çıkardı. Kar yağışının devam etmesi halinde Isparta’da okulların tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyor.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ